bouldering_023.jpg

Bouldering za oponou

Něco o nás

Co je to bouldering?

Je to způsob lezení bez použití lana a jistících prostředků na nízkých skalách, kamenech nebo umělých stěnách, kde dopad na zem je zajištěn žíněnkou nebo tzv. bouldermatkou. Název je anglické slovo boulder - balvan. Bouldering je sport kde si každý lezec najde to svoje od začátečníka, až po ty top-lezce. Je to způsob tréninku, kde vyzkoušíte obtížné lezecké kroky zaměřené na dynamiku, rovnováhu a hlavně sílu. Je to sport,  který se stále vyvíjí a můžou ho provozovat všechny věkové kategorie. Zlepšuje fyzickou zdatnost a zpevňuje postavu a proto neváhejte a přijďte to k nám vyzkoušet.

Náš boulder se nachází na jevišti sokolovny. Jde o menší stěnu postavenou na ploše, která sloužila jako pódium pro kulturní akce. Proto jsme zvolili název stěny „Bouldering za  oponou“.

Technické parametry:

Plocha lezecké stěny je 65 m2. Výška stěny je 4,3m a dopad je zajištěn měkkou dopadovou plochou o síle 30cm. Lezecké cesty - bouldry jsou postaveny v různých obtížnostech – od jednoduché pro ty nejmenší, přes středně těžké, až ty nejtěžší pro výkonnostní lezce.

Na stěně probíhají lezecké kroužky, a to každé pondělí a středu. V liché pátky je stěna otevřena pro děti, které si stěnu chtějí vyzkoušet, či jim stačí tato aktivita jednou za 14dní. Ostatní dny lze stěnu navštívit po telefonické domluvě.

Adresa:

Sokolovna Měnín